28. srpen 2021, Korejský deník, 69. vydání

28/08/2021

Země v pátek hlásila denní přírůstek 2434 pozitivně testovaných na koronavirus, což je nejvíce od začátku pandemie. Zdravotnické orgány připisují tento nárůst masové migraci během svátků čchusok.

Korejská energetická společnost (KEPCO) ve čtvrtek oznámila, že ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 plánuje v důsledku nárůstu globální ceny zdrojů zvýšit sazbu za elektřinu. Ke zdražení dojde poprvé od roku 2013. Průměrná korejská čtyřčlenná domácnost nyní za elektřinu zaplatí každý měsíc o cca 30 kč více.

Do svého připravovaného nového alba s názvem Music of the Spheres přidala skupina Coldplay další hvězdu. V pondělí 13. září skupina oznámila, že jejich singl My Universe bude dvojjazyčnou funky spoluprací s K-pop hvězdou BTS. Tento společný singl v anglicko-korejské verzi spatřil světlo světa 24. září. Zpěváci BTS a Chris Martin z kapely Coldplay...

Jihokorejská policie ve čtvrtek zahájila vyšetřování případu na jihu usedlé Severokorejky, která se snažila přejít hranici mezi oběma zeměmi a vrátit se na Sever. Šestapadesátiletou ženu zadrželi poblíž Mostu sjednocení v pohraničním městě Pchadžu na západ od Soulu. Zatím není jasné, proč chtěla domů.

Prezident Mun se v pondělí v New Yorku setkal s britským premiérem Borisem Johnsonem. Během jednání bylo zmíněno nové třístranné bezpečnostní partnerství mezi Velkou Británií, USA a Austrálií, zvané AUKUS. To vyvíjí nepřímý tlak na Jižní Koreu, aby se připojila k úsilí Washingtonu usměrnit Čínu, která je jedním z největších obchodních partnerů...

20. září 2021 po osmé hodině ranní promluvil prezident Mun Čein k Valnému shromáždění OSN. Bylo to v rámci zprávy o vývoji v oblasti trvale udržitelného rozvoje a prezident byl jediným nejvyšším státním představitelem členské země OSN, který měl proslov.