Speciál: Náš “telka” tip - Láska padá z nebe (사랑의 불시착)

17/07/2020

Příběh bohaté podnikatelky, kterou vítr zavane za demilitarizovanou zónu

Lidská fantazie je, říká se, nekonečná. Tvůrci tohoto seriálu jsou však zřejmě výjimkou potvrzující pravdivost výroku, protože zcela nepravděpodobný příběh zpracovali, aniž by vybočili ze standardních jihokorejských seriálových postupů, na které ale místy poměrně vtipně odkazují. Ze severokorejské totality se v jejich pojetí tak trochu stává "holubník". Demilitarizovaná zóna je podle nich celkem slušně propustná oběma směry. Severokorejci a Jihokorejci spolu konverzují, jako kdyby jejich setkání přestala být trestná a Soulská tajná policie má lidskou tvář.

Hlavní hrdinové pocházejí z vyšších kruhů a mají předepsané vlastnosti, které zvýrazňuje přehnaně karikované chování postav z kruhů nižších, a to v obou Korejích.

Podívaná absurdní, bizarní, přitažená za vlasy, místy vtipná a samozřejmě dojemná. Romantická láska až za 38. rovnoběžku. Ideální na deštivý večer. Doporučujeme konzumovat se sodžu a buráky, nerváci by však raději měli sáhnout po sušené sépii či chobotnici. Pokud seženete škeble, zkuste je položit na beton, polít benzínem, a ten zapalte. Takto ogrilované jsou prý lahůdka.