Přešlap

31/07/2021

Korejská televizní stanice MBC v přímém přenosu zahajovacího ceremoniálu Letních olympijských her v Tokiu přiblížila divákům zúčastněné země obrázky, které zachycují zásadní události, nebo jevy, jimiž se staly známé. Nad vlajku Ukrajiny tak umístila snímek Černobylu, nad rumunskou Draculu. Vedení televize se omluvilo velvyslanectvím obou zemí v Soulu, následně pak celému světu. Haiti však například omluvu nepovažuje za dostatečnou. Na obrazovce se s jejími sportovci totiž objevila fotografie, zachycující tamní pokus o převrat.

Itálii reprezentovala pizza, Mongolsko Čingischán, Velkou Británii královna Alžběta II., Norsko losos. Ředitel MBC v důsledku kritiky v úterý rezignoval.

Poznámka redakce: Přirozeně vyvstává otázka, co podle Korejců nejlépe charakterizuje Česko, záznam odvysílaného přenosu se však redakci nepodařilo sehnat.

Obě veřejnoprávní stanice (MBC i KBS) nyní zablokovaly mezinárodní licence pro Youtube, jejich hlavní zpravodajské relace jsou k dispozici až několik dní po odvysílání, dřívější jsou podle všeho staženy z internetu. Naše noviny jsou nuceny hledat alternativní zdroje zpráv.

Zdroj: Youtube, Jonhap