Přechod do stavu “s koronavirem-

09/10/2021

Ve druhém listopadovém týdnu by Korea měla být schopna přejít do modu "s koronavirem". Prohlásila to ředitelka Korejské agentury pro kontrolu a prevenci nemocí Čong Ungjong na čtvrtečních parlamentních interpelacích.

Předpokládá, že se do té doby skutečně podaří splnit ambiciózní plán získat do listopadu kolektivní imunitu. Plně očkováno je 55,5 procenta populace, jednou dávkou 77,6 procent. Očkování postupuje rychle a Čong s klidem ujišťuje poslance, že se Korea již začátkem listopadu bude moci vrátit k životu před koronavirem. Některá protiepidemická opatření, především nošení roušek, bude třeba dodržovat dál. 

Pozn. redakce: Poslanci byli velmi emotivní a na Čong Ungjong zvyšovali hlas. Čong Ungjong a její úřad mají totiž značnou pravomoc. V Koreji postavili protiepidemická opatření nad ústavu. Díky tomuto kroku "obešli" ochranu soukromí a osobních svobod a vytvořili tzv. k-karanténu, systém, který lidi trasuje nejen podle toho, ve které restauraci jedli, ale také podle plateb kartou. Registrace v něm je po čas trvání pandemie povinná, na rozdíl od naší e-roušky.

Zdroj: KBS, Jonhap