“Obětovali nás!", křičí živnostníci

17/07/2021

Na sedm set padesát majitelů malých podniků vyjelo ve středu pozdě večer do ulic. V automobilech protestovali proti znovuzavedení protiepidemických opatření. Konvoj vyjel z parku Joido v západním Soulu a zamířil na Tehangno v centru města. Trasa měřila jedenáct kilometrů. Po celou dobu jízdy měli řidiči na protest rozsvícená výstražná světla. Policii se v hustém provozu nepodařilo automobily usměrnit.

Majitelé malých podniků jsou kvůli vládním opatření nuceni zavírat své provozy a neustále se zadlužují. Požadují kompenzaci dosavadních ztrát a revizi stávajícího systému sociálního distancování tak, aby mohli dál podnikat. a. Vláda sice připravila další kompenzační balíček, příslušný zákon však nabyl účinnosti 7. července a opomíjí ztráty, vzniklé před tímto datem.

Od tohoto pondělí je v Soulu a jeho okolí nařízen čtvrtý, nejvyšší stupeň sociálního distancování, který mimo jiné zakazuje shromažďování více než dvou lidí. To přirozeně zasáhne majitele restaurací, kaváren, karaoke barů a obdobných zařízení.

Zdroj: KBS, Jonhap