Itsjinakim & Peaches!

12/07/2021

Uplynulý týden se věnovala naše redakce průzkumu kanálu Youtube. Objevili jsme videa v korejštině s plusy a minusy Česka, najdete je na našem Facebooku. Našli jsme však také šest důvodů, proč byste jako cizinec neměli chtít žít v Koreji:

1. Znečištěný vzduch. Sice se tvrdí, že mikročástice prachu pocházejí z Číny, ale není to jedno? Když je jich hodně, nedá se existovat bez čističky. 2. Přelidnění. V Koreji člověk nikdy není sám. 3. Romantika? Jen v seriálech, ve skutečnosti se nic takového neděje. Na cizincích Korejce zajímá jen to, že vypadají jinak, a možnost zlepšit si díky nim angličtinu. Ve skutečnosti si cizince do života většinou nepouštějí a jsou s nimi schopni přerušit styky ze dne na den. 4. Korejci jsou hrubí a chladní. Působí tak, ve skutečnosti jsou ale vřelí a dobrosrdeční. Obzvláště staré ženy jsou pověstné tím, že nadávají. Vyjadřují tím však náklonnost. Korejcům je to milejší, než "přeslazenost". 5. Nechcete mít za šéfa Korejce a korejské spolupracovníky. Korejští šéfové vám klidně řeknou, že byste měli zhubnout, méně ponocovat, nebo se nalíčit. Spolupracovníci vás nenechají přijít pozdě, nebo si v práci odpočinout. 6. Zlé komentáře na sociálních sítích. Ty opravdu nechcete číst.


Objevili jsme také korejskou youtuberku Peach. Diváky zdraví "Hi, Peaches!" a člověku chvíli trvá, než si uvědomí, že na začátku slova není b. Z hlediska nahlédnutí do toho, jak Korejci přemýšlejí a žijí, jde o velmi inspirativní počin. Peach si do studia zve korejské hosty a nechává je reagovat na nejrůznější videa z internetu. Překvapilo nás, jak efektivní takové sondování je. Věděli jste třeba, že se korejští rodiče neumí omluvit, když svým potomkům ukřivdí? Řeší to tak, že dětem připraví nějakou oblíbenou pochoutku, většinou ovoce. Cítí-li se trošku provinile, nakrájejí jim meloun. K většímu provinění přidají třeba hroznové ovoce, když to vážně přeženou, připraví okázale nazdobenou ovocnou mísu.


Youtuberky najdete zde.

https://www.youtube.com/watch?v=rYECQ5Mb0vA&t=440s

https://www.youtube.com/watch?v=XloclKI3q_k